TED Düzce Koleji Yabancı Diller Zümremiz Anaokulundan 12. sınıfa kadar devam edecek olan örgün yabancı dil eğitimini uluslar arası müfredata ve Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programına uyumlu olarak sunmaktadır.

Öğrencilerimizi Oxford Publishing, Cambridge, Pearson, Richmond, Macmillan gibi uluslararası alanda uzman yayın evleri ile çalışarak yetiştiriyoruz. Aynı zamanda okulumuz Erasmus+ Okul Eğitimi alanında akreditasyon sahibidir. Her sene düzenli olarak Global Citizenship Club ve Destination Imagination gibi ulusal ve uluslararası çalıştaylara öğretmen ve öğrencileri ile katılım göstermektedir.

Uluslararası lisans seviyesi için geçerli olan IELTS sınavlarına öğrencilerimizi British Council tarafından IELTS Trainer akreditasyonu ile hazırlamaktayız. Aynı zamanda Cambridge sınav merkezi olan okulumuzda öğrencilerimiz her yıl düzenli olarak Cambridge sınavlarına hazırlanmaktadır. Yurtdışı eğitim alanında da aktif olan okulumuz TED-Kanada Değişim Programı, İngiltere'de yaz okulu programları ve benzeri değişim programlara öğrencilerini dahil etmektedir.